تاریخچه و معرفی شرکت تاریخچه و معرفی شرکت

تاریخچه و معرفی شرکت

تاریخچه شرکت پتروشیمی مخازن سبز عسلویه

طرح احداث مخازن متمرکز صادراتی فاز 2 عسلویه به منظور ذخیره سازی محصولات تولیدی (یا خوراک وارداتی) 17 مجمتمع از مجموعه طرح های فاز دوم پتروشیمی در عسلویه جهت صادر نمودن آنها به بازارهای بین المللی از سال 1386 مطرح شد.

دربهمن ماه سال 1392 طرح احداث مخازن متمرکز صادراتی فاز دو عسلویه، با عقد قراردادی با شرکت ملی پتروشیمی ایران به شرکت سرمایه گزاری ساتا واگذار شد و همزمان با عقد قرارداد اقدامات لازم جهت عملیاتی شدن طرح در دستور کار شرکت قرار گرفت.

از آنجا که طراحی پایه انجام شده پس از بروز تغییرات زیادی که در مجتمع های تولیدی فاز 2 عسلویه ایجاد شده بود دیگر معتبر نبود، در نخستین گام بروزرسانی مهندسی پایه شروع که پس از طی 10 ماه کلیات طرح از جمله تعداد،ظرفیت و نوع محصولات برابر با درخواست شرکت ملی صنایع پتروشیمی (سیاست گذار فاز 2 پتروشیمی) بروز رسانی گردید.

برای اجرای این پایانه ذخیره محصول، زمینی به مساحت 47 هکتار در ضلع جنوب شرقی فاز 2 عسلویه در جنوب کلیدور 125 متری اختصاص یافت و رسالت این مجتمع انبارش فرآورده های پتروشیمی می باشدکه درآمد زایی این طرح با اخذ کرایه از تولید کنندگان فرآورده ها صورت می پذیرد.

این مجتمع شامل 49 مخزن از انواع گوناگون از قبیل سقف ثابت، اتمسفریک، برودتی، کروی و... است و محصولات را برای صادرات به بازارهای بین المللی به اسکله صادراتی ارسال می کند.

 
مختصری درباره ما

هدف اصلی این طرح ذخیره سازی محصولات تولیدی طرحهای فاز دوم پتروشیمی عسلویه جهت صادر نمودن از درگاه پایانه های پارس جنوبی به بازارهای بین المللی میباشد. با توجه به تمرکز بالای طرحهای گوناگون تولیدی در منطقه فاز دوم عسلویه، مدیریت هماهنگ و متمرکز ذخیره سازی و صادرات محصولات واحدهای تولیدی امری ضروری است که اجرای طرح مخازن متمرکز علاوه بر تسهیل این امر موجب کاهش هزینه های سرمایه گذاری نیز خواهد شد.

برچسب ها
ما را دنبال کنید در